Parker Window Machinery Aluminium CNC Double Head Cutting Saw LDJ2-CNC-650X5000
Aluminum CNC Double Head Cutting Saw Machine LDJ2-CNC-650X5000
Cutting Height:                     0~200㎜
Cutting width:                       0~200㎜
Cutting Angle:                      -45°~90°~ +45°
Blade Rotary Speed:            2700r/min
Feeding Speed:                    Manual adjustment
Blade dimension:                  2-φ650mm×140×φ38㎜×5
Motor Power:                        3.0 kw×2+1.5 KW×3
Voltage/Frequency:              380V / 50Hz
Pressure:                              0.4-0.8 MPa
Air Consumption:                 15L/min
Overall Dimension(L*W*H):  8000×1350×2450mm